گچ‌کاری که گرگ پارسی شد | قهرمان مستر المپیا به مردم ایران قول داد

هادی چوپان با قهرمانی در رقابت‌های مستر المپیا جایزه ۴۰۰هزار دلاری این رقابت‌ها را از آن خود کرد.

گچ‌کاری که گرگ پارسی شد | قهرمان مستر المپیا به مردم ایران قول داد

به گزارش همشهری‌آنلاین، مستر المپیای امسال با یک اتفاق غیرمنتظره برای ایرانی‌ها همراه بود و برای نخستین بار در تاریخ این رقابت‌ها یک ایرانی موفق به کسب عنوان قهرمانی شد! پیش‌تر عناوین قهرمانی بین ورزشکاران آمریکایی، اروپایی و حتی آفریقایی دست به‌دست می‌شد و آخرین بار که یک آسیایی موفق به کسب عنوان قهرمانی شده بود برمی‌گردد به ۴۰سال پیش که یک ورزشکار لبنانی جایزه ساندو (جایزه ویژه قهرمان مستر المپیا) را کسب کرد. حالا این جایزه معتبرترین رقابت‌های پرورش‌اندام به یک ایرانی رسیده است.

  • تصاویر| افتخار تاریخی برای هادی چوپان؛«گرگ پارسی» قهرمان مستر المپیا شد

چوپان پا جای پای بزرگان گذاشت

آرنولد، رونی کولمن، جی کاتلر، بیگ رمی، فیل هیث و دکستر جکسن اسطوره‌های ورزش بدنسازی هستند که پیش از این توانسته‌اند عنوان قهرمانی این رقابت‌ها را کسب کنند و حالا نام یک ایرانی در بین قهرمانان پرآوازه مستر المپیا قرار گرفته است. هادی چوپان ملقب به گرگ پارسی در سومین دوره حضورش در این رقابت‌ها موفق شد عنوان قهرمانی را کسب کند و نخستین ایرانی باشد که با ساندو به کشور بازمی‌گردد. مسابقات مستر المپیا هر ساله اواخر سال میلادی به میزبانی لاس‌وگاس آمریکا برگزار می‌شود و بدنسازان حرفه‌ای دنیا در این مسابقات با یکدیگر به رقابت می‌پردازند. چوپان در ۲ دوره قبلی حضورش عناوین چهارم و سوم را کسب کرده بود و خیلی‌ها اعتقاد داشتند او به‌خاطر اینکه از طرف اسپانسر قدرتمندی حمایت نمی‌شود هر بار عنوان قهرمانی را از دست می‌دهد. اما این بار چوپان با مربیگری هنی رامبد موفق شد قهرمان مستر المپیا شود و بالاتر از لانسفورد، نیک واکر، برندون کوری و بیگ رامی قرار گیرد.

از گچ‌کاری تا قهرمانی در مستر المپیا

بیگ رمی مصری که سال گذشته عنوان قهرمانی را از آن خود کرده بود پس از اعلام نام هادی چوپان به‌عنوان نفر نخست به سمت گرگ پارسی آمد و برای او دست زد تا کار بزرگ چوپان بیش از پیش مشخص شود. هادی چوپان اهل استان فارس است که سال‌ها در حرفه‌ گچ‌کاری ساختمان فعال بوده. او همیشه این موضوع را با افتخار اعلام کرده است که «من کار را با زور بازویم انجام می‌دهم و از کسی توقعی ندارم!» چوپان که مشکل شنوایی دارد پس از قهرمانی اعلام کرد طی این سال‌ها به‌دلیل ناشنوایی خیلی اذیت شده است. او متولد سال۱۳۶۶ است که بدنسازی را از سال۱۳۷۹ آغاز کرده و طی سال‌های ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۵ عضو تیم ملی بوده است. چوپان پس از کسب کارت حرفه‌ای از رقابت‌های آماتور خداحافظی کرد و به‌صورت انفرادی و بدون حمایت مسئولین ورزش در رقابت‌های مختلف حاضر شده است.

چوپان: به عشق مردم ایران قهرمانی را تکرار می‌کنم

چوپان پس از قهرمانی در معتبرترین مسابقات بدنسازی دنیا گفت: «هدفم این است که باز هم این عنوان را به عشق مردم ایران تکرار کنم. امیدوارم این قهرمانی مقداری از غم‌های مردم ایران را کم کند و توانسته باشم نماینده و سرباز خوبی برای ایران باشم. این مدال را به بانوان شریف ایران و مردم ایران در هر کجای دنیا هستند، تقدیم می‌کنم. امیدوارم شادی مهمان خانه همه باشد، نژادپرستی در بین ما نباشد، همه از هر کشوری که هستیم با هم دوست باشیم و به یکدیگر افتخار کنیم.»

خبر های مرتبط

خبر های پیشنهادی

https://90darage.ir