هفته دهم لیگ یک | دوئل جذاب و حساس در خرم آباد؛ تقابل بهترین خط حمله مقابل بهترین خط دفاع

مسابقات هفته دهم لیگ یک فوتبال سه‌شنبه برگزار می‌شود و در حساس‌ترین بازی تیم صدرنشین میهمان تیم خیبر خرم آباد است.

هفته دهم لیگ یک | دوئل جذاب  و حساس در خرم آباد؛ تقابل بهترین خط حمله مقابل بهترین خط دفاع

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، مسابقات لیگ دسته اول با یک تغییر بزرگ نسبت به 9 هفته گذشته برگزار می‌شود و آن  هم تعلیق دو هفته‌ای بازی‌های تیم شهرخودرو مشهد است تیمی که بعد از سقوط در رسانه‌ها به اسم تیم امید وحدت معروف شد اما در نهایت مشخص شد چنین تیمی وجود خارجی ندارد و سازمان لیگ فوتبال نیز برای حفظ اعتبار مسابقات لیگ یک فرصتی دو هفته‌ای به شهرخودرو داد تا تیم را سرو سامان بدهد و این تیم قعرنشین و بدون گل زده بتواند دوباره خود را سرپا نگه دارد. 

در صدر جدول نیز سه تیم شمس آذر قزوین 20 امتیازی و فجرشهیدسپاسی و استقلال ملاثانی 19 امتیازی در رده‌های اول تا سوم قرار دارند و همچنان گروه پیشتاز مسابقات محسوب می‌شوند. شمس آذر این هفته میهمان تیم خیبر خرم آباد است مسابقه‌ای که می‌تواند یکی از حساس‌ترین و زیبا‌ترین بازی‌های نیم فصل اول لقب بگیرد و شاید هم پرحاشیه‌ترین آن.

خیبر اکنون با یک بازی کمتر و 12 امتیاز در رده نهم جدول ایستاده اما اگر سه امتیاز مسابقه با خلیج فارس ماهشهر به این تیم داده شود شاگردان فراز کمالوند تا رده پنجم جدول می‌توانند صعود کنند. این مسابقه به دلیل شرایط میزبانی تیم خلیج فارس لغو شد.خیبر در این فصل هنوز نتوانسته خود را به جمع بالانشینان جدول برساند اما نباید فراموش کرد لیگ یک مثل دوی ماراتن است و صدرنشینی در نیم فصل دوم و هفته‌های پایانی اهمیت فراوانی پیدا می‌کند.

شمس آذر یکی از زهردار ترین خطوط حمله لیگ را دارد و 21 گل زده است اما خیبر خرم آباد هم فقط سه گل در این فصل خورده و به همراه فجرسپاسی قدرتمندترین خط دفاع را دارد. با این حال شاگردان کمالوند در گلزنی مشکل دارند و در 8 مسابقه فقط 5 گل زده اند. این بازی مهم را  امیر عرب براقی از داوران خوب لیگ برتر قضاوت خواهد کرد. مسابقه‌ای که البته قضاوتش هم کار دشواری است.

فجرسپاسی برای سومین هفته متوالی به مصاف یکی از تیم‌های انتهای جدول می‌رود و این نشان از قرعه خوب برای تیم مهدی رجب‌زاده دارد. فجر هفته گذشته با تیم چوکا تالش در رده شانزدهم بازی داشتندکه به پیروزی رسیدند. آنها این هفته میزبان تیم رده پانزدهمی خلیج فارس ماهشهر هستند که 3 باخت متوالی دارد و این هفته فرصت دارد که در صورت نتیجه گیری یک پله در جدول لیگ صعود کند اما فجر سپاسی دوست دارد که همچنان در کورس بالانشینان و مدعیان جدول  حضور داشته باشد و به راحتی امتیاز از دست نخواهد داد.

استقلال ملاثانی اما مسابقه‌ای دشوار با تیم شهرداری همدان خواهد داشت تیمی که در رده پنجم قرار دارد  و می‌تواند یکی از مدعیان صعود به لیگ برتر محسوب شود. استقلال ملاثانی با احتساب مسابقات فصل گذشته بیشت از 26 بازی است که شکست نخورده و همین رکورد به بازیکنان این تیم روحیه می‌دهد با این حال آنها درگیر مشکلات مالی هستند.

آرمان گهر رده چهارمی هم میهمان تیم دریای بابل است تیمی که در رده سیزدهم قرار دارد که شانس پیروزی آرمان گهر بیشتر است. در تهران هم تیم سایپا به مصاف چادرمول اردکان می‌رود. نارنجی‌پوشان  هفته گذشته 4 گل از شمس آذر خوردند و محمود فکری سرمربی تیم باخت را به گردن وزش باد انداخت!  با این حال تیمش هنوز  چادرملو اردکان هفته گذشته تیم ون پارس را شکست داد تا در رده دوازدهم جدول بایستد. سایپا با یک امتیاز بیشتر و 12 امتیازی که دارد دو پله بالاتر از این تیم قرار گرفته است.

اسامی داوران هفته دهم لیگ یک:

سه‌شنبه 3 آبان 1401
رایکا بابل - آرمان گهرسیرجان
داوران: کیوان علیمحمدی، میلاد قاسمی، مجتبی غریب، بهمن ممشلی
ناظر: تورج عیوض محمدی

فجر سپاسی شیراز - خلیج فارس ماهشهر
داوران: امیر شریفی، صادق رستمی، علیرضا صیاد، محسن اسدی
ناظر: فرشید افشار

مس شهر بابک - چوکا تالش
داوران: مجتبی شجاعی، بهزاد پناهی، رضا حیدری، روح اله پناهی
ناظر: رحیم مهرپیشه

شهرداری همدان - استقلال ملاثانی
داوران: هادی علی نیافرد، ابراهیم امتنانی، علی فراهانی، بهزاد بارانی
ناظر: شاهو اصلانی

سایپا تهران - چادرملو اردکان
داوران: پوریا افشاریان، عباس پورحیدری، سیروس افروزه پور، فرهاد قاسمی
ناظر: جمشید دانش مهر

ون پارس اصفهان - استقلال خوزستان
داوران: سیدرضا مهدوی، امیررضا آشور ماهانی، محمدصالح عرب آبادی، احسان اکبری
ناظر: مجید شمس

خیبر خرم آباد - شمس آذر قزوین
داوران: امیر عرب براقی، امیرمحمد داودزاده، مرتضی یوسف شهریاری، رضا مرادی
ناظر: جواد شرفی

شهرداری آستارا - شهرخودرو مشهد
داوران: محمدباقر پورباقر، مهرداد نجفی، امیر غفوری، محمدحسین یحیی زاده
ناظر: بهران کیانی

پارس جنوبی جم - خوشه طلایی ساوه
داوران: شاهین یزدانی، مرتضی هوشیار، محمدرضا بیژنی، علی سام
ناظر: علیرضا رجبلو

پایان پیام/

خبر های مرتبط

اقدام عجیب یک مدیر فوتبالی برای تهیه خانه در خارج از ایران!

اقدام عجیب یک مدیر فوتبالی برای تهیه خانه در خارج از ایران!

یکی از مدیران مطرح فوتبال در ایران اقدام عجیبی انجام داده ...

آئین‌نامه جدید AFC برای دریافت مجوز حرفه‌ای باشگاه‌ها

آئین‌نامه جدید AFC برای دریافت مجوز حرفه‌ای باشگاه‌ها

کنفدراسیون آسیا آئین‌نامه جدیدی برای دریافت مجوز حرفه‌ای باشگاه‌ها به فدراسیون ...

خبر های پیشنهادی

https://90darage.ir