داوری: برگزاری بازی در کشور ثالث شامل حال ایران نمی‌شود

رئیس فدراسیون بسکتبال گفت: الزام به برگزاری بازی در کشور ثالث، نیاز به شرایط اضطراری در کشور میزبان دارد و شامل ایران نمی‌شود.

داوری: برگزاری بازی در کشور ثالث شامل حال ایران نمی‌شود

- اخبار ورزشی -

به گزارش خبرگزاری تسنیم، جواد داوری در مورد حضور تیم‌های ملی استرالیا و چین در ایران برای شرکت در پنجره پنجم انتخابی جام جهانی 2023 گفت: هر تیم برای گرفتن ویزای کشور میزبان، فرصت مشخصی در اختیار دارد. تیم ملی چین، درخواست ویزای خود را فرستاده و مشکلی برای این تیم وجود ندارد. استرالیا اما هنوز اقدامی برای ویزا انجام نداده است.

رئیس فدراسیون بسکتبال ادامه داد: هیچ گونه صحبت رسمی با فدراسیون جهانی بسکتبال در این مورد نشده و تنها نماینده  فیبا آسیا از ما پرسید که آیا برای بازی با استرالیا به کشور ثالث می‌رویم که پاسخ منفی دادیم و گفتیم دلیلی برای انجام بازی خانگی در خارج از خانه نداریم. هیچ ایمیل رسمی نیز برای ما ارسال نشده است.

داوری گفت: الزام به برگزاری بازی در کشور ثالث، نیاز به شرایط اضطراری در کشور میزبان دارد و شامل ایران نمی‌شود. ایران، شرایط آرامی دارد.

وی در مورد حضور ممی بچیروویچ، سرمربی پیشین تیم ملی با عنوان مدیر فنی جدید تیم ایران اظهار داشت: بچیروویچ، مربی با دانش و با تجربه‌ای است. برای تقویت کادر فنی، گزینه‌های مختلفی مد نظر داشتیم ولی بچیروویچ به دلیل حضور در ایران و لیگ چین، شناخت خوبی از بازیکنان ایران و چین دارد. تیم ملی ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی 2023، دو بازی مهم با چین پیش‌رو دارد و نیاز است که از دانش این مربی استفاده کنیم.

هنگام‌پور: تحولی در بسکتبال ایران با حضور یک ساله بچیروویچ اتفاق نمی‌افتد

رئیس فدراسیون بسکتبال که با برنامه ورزش و مردم صحبت می‌کرد در مورد حضور حامد حدادی در تیم ملی ایران گفت: حدادی در لیگ چین حضور دارد و شرایط قرنطینه این کشور، بسیار سخت است. مذاکراتی با تیم او داشته‌ایم و امیدواریم حدادی را نزدیک به جام جهانی در اختیار داشته باشیم.

داوری در مورد کیفیت لیگ برتر خاطرنشان کرد:‌ تعداد تیم‌ها در فصل گذشته، زیاد و انجام مسابقات در 2 گروه، کیفیت لیگ را پایین آورده بود. لیگ جدید با 12 تیم برگزار می‌شود که نتایج بازی‌ها به هم نزدیک است. لیگ برتر به دلیل برگزاری اردو و بازی‌های تیم ملی تا 30 آبان، تعطیل خواهد بود.

انتهای پیام/

خبر های مرتبط

لیگ برتر بسکتبال بانوان| دومین شکست شهرداری گرگان در هفته هشتم

لیگ برتر بسکتبال بانوان| دومین شکست شهرداری گرگان در هفته هشتم

تیم شهرداری گرگان در هفته هشتم لیگ برتر بسکتبال بانوان برابر ...

لیگ NBA| جریمه بازیکن یوتا به دلیل پرتاب هدبند

لیگ NBA| جریمه بازیکن یوتا به دلیل پرتاب هدبند

بازیکن تیم بسکتبال یوتا جز در لیگ NBA به خاطر پرتاب ...

لیگ NBA| پیروزی دالاس مقابل صدرنشین کنفرانس غرب

لیگ NBA| پیروزی دالاس مقابل صدرنشین کنفرانس غرب

صدرنشین کنفرانس غرب لیگ NBA در دیدار صبح امروز خود مغلوب ...

خبر های پیشنهادی

https://90darage.ir